Model Code:
GA7117 5808A
Barcode:
889214127488
Specifications
| Shipment includes | Branded case, Cleaning cloth |
| Brand | Gant |
| Gender | Men |
| Frame color | Gunmetal |
| Frame material | Metal |
| Lenses color | Grey |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 3 |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Lenses width | 58 mm |
| Lenses height | 56 mm |
| Bridge width | 20 mm |
| Frame width | 148 mm |
| Temples length | 150 mm |
| Style | Oval |
| Spring hinge | No |
| Extra | No extra |





