Model Code:
DTS519-58-03 NIGHTBIRD-TWO
Barcode:
811005034132
Specifications
| Brand | Dita |
| Gender | Women |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Lenses color | Brown |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | 3 |
| Lenses effect | Gradient |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Size | 58-18-155 |
| Lenses width | 58 mm |
| Lenses height | 54 mm |
| Bridge width | 18 mm |
| Frame width | 140 mm |
| Temples length | 155 mm |
| Style | Panto |
| Rim style | Bottom-Rim |
| Spring hinge | No |
| Extra | No extra |
| Shipment includes | Branded case |



