Model Code:
SS1007 54426
Barcode:
4894327432516
Specifications
| Brand | Scotch & Soda |
| Gender | Women |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Stainless Steel |
| Lenses color | Demo glasses |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | None |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | None |
| Size | 54-17-140 |
| Lenses width | 54 mm |
| Lenses height | 46 mm |
| Bridge width | 17 mm |
| Frame width | 135 mm |
| Temples length | 140 mm |
| Style | Aviator |
| Rim style | Full-Rim |
| Spring hinge | No |
| Extra | No extra |
| Shipment includes | Original Etui |