Model Code:
SS4029 54135
Barcode:
4894917029881
Specifications
| Brand | Scotch & Soda |
| Gender | Men |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Lenses color | Demo glasses |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | None |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | None |
| Size | 54-18-140 |
| Lenses width | 54 mm |
| Lenses height | 43 mm |
| Bridge width | 18 mm |
| Temples length | 140 mm |
| Style | Rectangle |
| Rim style | Full-Rim |
| Spring hinge | Kein |
| Extra | Keine |
| Shipment includes | Original Etui |