Model Code:
TB4336 55655
Barcode:
4894327492701
Specifications
| Brand | Ted Baker |
| Gender | Men |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Metal |
| Lenses color | Demo glasses |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | None |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | None |
| Size | 55-17-140 |
| Lenses width | 55 mm |
| Lenses height | 41 mm |
| Bridge width | 17 mm |
| Frame width | 140 mm |
| Temples length | 140 mm |
| Style | Browline |
| Rim style | Full-Rim |
| Spring hinge | Yes |
| Extra | No extra |
| Shipment includes | Original Etui |