Model Code:
TB4345 54002
Barcode:
4894917000972
Specifications
| Brand | Ted Baker |
| Gender | Men |
| Frame color | Black |
| Frame material | Metal |
| Lenses color | Demo glasses |
| Lenses material | Plastic |
| Filter category | None |
| Lenses effect | No Extra |
| Protection | None |
| Size | 54-14-140 |
| Lenses width | 54 mm |
| Lenses height | 38 mm |
| Bridge width | 14 mm |
| Frame width | 135 mm |
| Temples length | 140 mm |
| Style | Browline |
| Rim style | Full-Rim |
| Spring hinge | Yes |
| Extra | No extra |
| Shipment includes | Original Etui |