New Balance Lunettes NB411503 54
This New Balance eyeglass frame combines high-quality materials with a timeless design. The model features a full-rim style. With full-rim glasses, the frame completely encloses the lens. They have a striking look and offer optimal protection and stability for the lenses. Ideal for those who prefer bold and classic eyewear. The frame is gray and made of plastic. Square frames emphasize clean lines, create a striking look, and add structure to the face. A special feature: they stand out against soft facial features. Optimal for round and oval faces. The lens width is 54 mm, the lens height is 42 mm, the overall frame width is 145 mm, the bridge width is 20 mm, and the temple length is 150 mm.
  • Marque
  • Le genre
  • Couleur du cadre
  • Matériau du cadre
  • Couleur des lentilles
  • Matériau des lentilles
  • Filtrer la catégorie
  • Effet des lentilles
  • Protection
  • Taille
  • Largeur des lentilles
  • Hauteur des lentilles
  • Largeur du pont
  • Largeur du cadre
  • Longueur des branches
  • Le style
  • Style de la jante
  • Charnière à ressort
  • Extra
  • L'envoi comprend
Model Code: NB411503 54
Code-barres: 730638379994
Spécifications
Marque New Balance
Le genre Les hommes
Couleur du cadre Gris
Matériau du cadre Matière plastique
Couleur des lentilles Lunettes de démonstration
Matériau des lentilles Matière plastique
Filtrer la catégorie Aucune
Effet des lentilles Pas de supplément
Protection Aucune
Taille 54-20-150
Largeur des lentilles 54 mm
Hauteur des lentilles 42 mm
Largeur du pont 20 mm
Largeur du cadre 145 mm
Longueur des branches 150 mm